Popcorn Hour A-210 + Apple Airport Extreme

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Popcorn Hour A-210 + Apple Airport Extreme

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.06.10. 18:09

A Mac-en az SMB megosztást a System Preferences/Sharing-nél tudod, ha a „File Sharing” checkboxot bejelölöd, majd au Options gombnál a „Share files and forlders using SMB”-t is beállítod. Az Expressnél nem tudom, hogy kell, de a kézikönyvében gondolom benne van. Utána a Popcornon látszania kell a Network Browser-ben az SMB servernek is. Ha ez nincs ott, akkor látszólag nincs elérhető SMB megosztás a hálózatodon.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: bestyen » 2011.06.10. 16:28

Nem wifin szeretnék filmet nézni, ezt nem is írtam. Etherneten csatlakozik a popcorn az airport-ba. A gondom pont az, hogy nemtalálja meg a popcorn se a gépemet (ami szintén ethernettel van az airportba csatlakoztatva) sem pedig a winyómat. Kábelek rendben vannak, a popcorn csatlakozva van a nethez, de csak az NFS Server-t lehet választani. Korábban még legalább kiírta, hogy WORKGROUP és felismerte a gépemet (erre tudtam is csatlakozni és lejátszani) és a winyómat (erre soha nem tudtam csatlakozni), de most még az se tudok. Próbálkoztam a Beállítások/Karbantartás/Gyári állapot visszaállításával is, de nem segített.
bestyen

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.06.09. 21:48

Szerintem sok értelme nincs ennek, wifin nem igen fogsz HD-t lejátszani. Egyébként az Extreme tud SMB-t, így azon keresztül megosztva a lemezt pont úgy kell csatlakozni hozzá, mint bármilyen Windows-os megosztáshoz. Lásd a kézikönyvben! De a Popcorn SMB böngészője is megtalálja a megosztást, ha az Extreme-en fut az SMB. Ha a hálózati lejátszás érdekel, akkor NAS-on gondolkozz, ebből a routerből se lesz valódi NAS még etherneten sem, nem hogy wifin.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

Popcorn Hour A-210 + Apple Airport Extreme

HozzászólásSzerző: bestyen » 2011.06.09. 16:56

Abban kérném a segítségeteket, hogy miképp tudnám az Airport Extreme-re kötött USB-s WD winyómat elérni és használni a Popcorn Hour A-210-es médialejátszóról. Tegnap elment rá az egész délutánom, de nem sikerült rájönni. Ez alapján próbálkoztam, de nem sikerült: http://www.networkedmediatank.com/showt ... ?tid=13383
A popcorn Etherneten csatlakozik az Airport-hoz. Mindegyiken a legfrissebb fw van.
bestyen

Előző

Vissza: Hálózati csatlakozás, elérés (UPnP, DLNA, NAS)