Popcorn A210 belső hdd beüzemelés, formázás, használat

Ide szabadon írhat minden regisztrált fórum tag a korábbi Popcorn Hour modellekkel kapcsolatosan (NMT A-100, NMT A-110, B-110, A-200, A-210, C-200)
Fórum szabályok
Szabadon írható topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: Popcorn A210 belső hdd beüzemelés, formázás, használat

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.10.20. 09:33

Tandras86 írta:...Már csak az lenne a kérdésem, hogy Samba-t vagy FTP-t érdemes-e inkább használni?

Az FTP általában gyorsabb Windows alatt, és pl. a népszerű Total Commander támogatja. Ha a Windows Intézőben két ablak között dobálva másolod a fájlokat, akkor szerintem kb. mindegy. De valami gond van Nálad, mivel nem lehet ilyen lassú a másolás. Legalább is gigabiten nem. 20 Mbyte/másodpercet szerintem el kellene érned, de ha nem gigabites a hálózatod, akkor is a 10-12 MByte/s-ot. Egyiken sem 5 óra a 40 GB átmozgatása. Egyébként miért nem kötöd USB-n a másolás idejére a gépedhez a lejátszót? Akkor külső HDD sebességgel másolhatnál?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Tandras86 » 2017.10.20. 08:36

Azt hiszem nagyjából mindent sikerült beállítanom a megadott infók alapján. A HDD telepítve, formázva, a laptopról hólózaton keresztül tudok rá másolni, stb.
Már csak az lenne a kérdésem, hogy Samba-t vagy FTP-t érdemes-e inkább használni? Mi a kettő között a különbség?
Jelenleg a Samba-t csináltam meg, mert az tűnt az egyszerűbbnek. Másolódnak is a dolgok a gépről a lejátszóra, csak elképesztően lassan. Pl. 30-40gb ~ 5 óra.

Köszi,
András
Tandras86

HozzászólásSzerző: Tandras86 » 2017.10.19. 08:32

Köszönöm a gyors segítséget!

Nem tudtam, hogy az A200 kézikönyve kell nekem is, mindent elolvasok sajnos csak hétvégén tudom folytatni. :)

Az alkalmazásokkal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, csak pár darabot látok és telepíteni sem tudok a youtube-on kívül semmit. Szűrő nem tudom hol lehet beállítva, nem találtam erre utaló jelet.
Tandras86

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.10.18. 15:48

1. EZT olvasd el! Elég, ha sosem akarod PC-hez kötni. Ha néha szeretnéd, akkor viszont SD-kártyára vagy pendrive-ra kell telepíteni az NMT-programokat. Erről szól a cikkünk.
2. Benne van a kézikönyvben. SMB-n vagy FTP-n, ha ezek az NMT-programok futnak rajta.
3. Kézikönyvben benne.
4. Nem, mivel nem a HDD-ra települnek az appok, hanem a ROM-ba. Sokkal több alkalmazás van, mint 10 szerintem, talán valamilyen szűrés be van kapcsolva?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

Popcorn A210 belső hdd beüzemelés, formázás, használat

HozzászólásSzerző: Tandras86 » 2017.10.18. 12:21

Sziasztok!

Popcorn A210 belső hdd telepítésével, formázásával, használatával kapcsolatban lenne pár kérdésem, nem találtam meg az ehhez kapcsolódó cikkeket, a gyári használati utasítás pedig elég karcsú, viszont szeretnék minél gyorsabban túlesni a telepítgetéseken.

1. Ha ezen a hdd-n szeretném tartani a filmjeimet, zenéimet, és elég csak a lejátszóról elérnem viszont számítógépről szeretnék másolni rá akkor elég ha a lejátszó formázza a hdd-t?
2. Hogyan tudok számítógépről a legegyszerűbben fájlokat másolni rá? (win7)
3. Hogyan tudom beállítani, hogy a torrent le/fel töltés a lejátszón keresztül menjen?
4. A beépített hdd megfelelő telepítése után az App Marketben több alkalmazást érek el mint hdd nélkül? (jelenleg körülbelül 10 alkalmazást látok)

Előre is köszönöm a segítséget!
Tandras86

Előző

Vissza: Korábbi modellekkel kapcsolatos témák