Csatlakozási problémák (USB/USB to PC/eSata)

Re: Csatlakozási problémák (USB/USB to PC/eSata)

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.10.01. 09:36

Mi az a DMS? Nem tudom, mi az előzménye annak, amiről írsz.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: deicide » 2013.09.30. 17:50

Apu kezdődik...kezdőőődik.. megint..

Pár perce frissítettem a DMS az aktuálisra.. és ettől a pillanatól kezdve is nem is enged csatlakozni NFS megosztásban..

tanulva a korábbi dologból..törtem és létre hoztam 1 újat..és ugyan az a hiba kód..! (ERR911)
deicide

HozzászólásSzerző: jeneya » 2013.09.20. 15:32

Yoda, köszönöm a segitséget, így legalább már tudom, hogy nem az A-400-as a hibás.
A PC-n az USB 3.0 egyszer csak jó lesz.
jeneya

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.09.20. 12:38

jeneya írta:...Esetleg erre van valami ötleted, hogy mi lehet a PC baja?

Nem feltétlenül baj. Mármint vélhetően csak nem jól működik együtt az A-400-ban lévő USB3 elektronika a PC-dben lévővel. Esetleg egy másik vezérlő chipet tartalmazó kártya a gépedbe segítene (kérdés, hogy melyik típus). De az USB3 még elég új dolog, sokszor látok hasonló problémát különböző USB3-as eszközök között sajnos.
Yoda

HozzászólásSzerző: jeneya » 2013.09.20. 11:31

Egy 2 TB Seagate 5900 pr NTFS fájlrendszerrel van a lejátszóba. Egy ultrabookkal tudtam kipróbálni és azon tényleg 3x gyorsabban ír mint USB 2.0-vel.
Azaz valami baj a PC- vel van ami nincs egy éves.Mint írtam az USB 3.0 drivert frissítettem rajta, más ötletem nincs pedig valami nála nem stimmel.
Más USB 3.0 -as eszközöm nincs, hogy kiprobáljam. Esetleg erre van valami ötleted, hogy mi lehet a PC baja?
jeneya

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.09.20. 09:21

Melyen merevlemez (típus, méret) van a lejátszóban, és milyen fájlrendszer rajta? Másik USB3-as számítógéppel kellene még megpróbálni.
Yoda

HozzászólásSzerző: jeneya » 2013.09.20. 08:26

Sziasztok!

A napokban cseréltem le az A-210 -t A-400-asra.A problémám az hogyha a PC-hez csatlakoztatom USB 3.0 -al lassabban másol mint a 210-es.
Frissítettem a 400-ast és a PC USB 3.0 drivert is de ezután is kb. 10 %- kal lassabb, holott 4 x 5 x gyorsabbnak kellene lennie.
Tudtok-e valami megoldást?

Köszönöm
jeneya

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.09.04. 15:42

deicide írta:Na most mi a helyzet akkor ha én a komplett nast akarom látni..a photo..transmission..stb...stb.. könyvtárakat is
a volume1 után mit kell írni...??

Egy NAS-nál egy megosztásra úgy gondolj fiatal padavan, mint egy külön partícióra. Nincs egy gyökér, ahonnan beléphetsz bármelyikbe, ezek nem hagyományos mappák! Tehát minden megosztáshoz külön kell elmentened egy-egy könyvjelzőt a lejátszón.
Yoda

HozzászólásSzerző: deicide » 2013.09.04. 14:58

Yoda írta:MKV-nál meg kellene jegyeznie nagyon sokat, amíg van hely a ROM-ban. Hacsak nem telepítesz fel nagyon sok alkalmazást, illetve nem nyomsz gyári állapot visszaállítását. A STOP-pal leállított filmeknél ment. De létezik olyan kódolású filmfájl, amibe nem tudsz beletekerni, vagy időpontra ugrani lejátszás közben. Ezeket bizonyosan nem tudja folytatni sem. A @ kezdetű mappákat a Synology hozza létre, nem a Popcorn.

most különösen figyelni fogom hogy folytatja vagy sem...!

még 1 dolog amit szeretnénk tudni Yoda mester..
beszélgettünk itt korábban az NFS megosztásról.. és annak rendje módja szerint el is készítettem és mentésre is került..
hogy ez a dolog hogy működjön az elérési útnak szerepe van.." volume1/video jelen esetben itt a video könyvtár van megosztva..!
Na most mi a helyzet akkor ha én a komplett nast akarom látni..a photo..transmission..stb...stb.. könyvtárakat is
a volume1 után mit kell írni...??
deicide

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.08.29. 10:59

MKV-nál meg kellene jegyeznie nagyon sokat, amíg van hely a ROM-ban. Hacsak nem telepítesz fel nagyon sok alkalmazást, illetve nem nyomsz gyári állapot visszaállítását. A STOP-pal leállított filmeknél ment. De létezik olyan kódolású filmfájl, amibe nem tudsz beletekerni, vagy időpontra ugrani lejátszás közben. Ezeket bizonyosan nem tudja folytatni sem. A @ kezdetű mappákat a Synology hozza létre, nem a Popcorn.
Yoda

ElőzőKövetkező

Vissza: A-400