VTEN lejátszási problémák

A VTEN egyedi hardverével (pl. processzor) és szoftverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye.

Re: VTEN lejátszási problémák

HozzászólásSzerző: tompa07 » 2018.01.31. 07:59

Lehet, hogy gond van az m2ts fájllal, de 2x fordult elő egymás után két különböző filmmel.
Majd még tesztelem.
A tv-m lejátssza a Thue-HD hangot,ha direktbe kötöm rá a külső vinyót.
Vten nem tudja kódolás nélkül továbbküldeni?
tompa07

HozzászólásSzerző: Yoda » 2018.01.30. 11:10

tompa07 írta:...m2ts filmeket nem játssza le...

Ez bizonyosan nem igaz így. Sőt, nem láttam még m2ts-t, amit ne játszana le, főleg, hogy a BDMV Blu-ray mappában is ezek vannak, és tökéletesen, még a lejátszási listát is figyelembe véve működnek a Blu-ray-ek. Valami gond van az adott m2ts-sel, azt gondolom.
TrueHD remekül szól, ha átküldöd egy erősítőnek, hogy dekódolja. A VTEN nem fogja dekódolni.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: tompa07 » 2018.01.29. 18:09

Sziasztok!

Mostanában ruháztam be egy használt Vten-re.
Egyenlőre két dolog ami zavar.
m2ts filmeket nem játssza le.
Már a második film ami megakad a lejátszón.
Belassul majd megáll a film.
Akár hálózatról nézném akár vinyóról.
Másik problémám a True-HD hang.
Néma marad a lejátszó tőle.
Legfrissebb firmware van rajta.
Bocsánat ha volt már ilyen hozzászólás.
Keresgettem de nem találtam megoldást rá.
Köszi.
tompa07

HozzászólásSzerző: Yoda » 2018.01.18. 11:14

Wehttam írta:...UTP kábellel kapcsolódik a modemhez, a VTEN HDMI-vel a TV-hez.

Milyen modemhez? A routerben lévő switch-hez? Milyen NAS, milyen hálózati protokoll, milyen (bitsebesség, méret) fájl?
Yoda

HozzászólásSzerző: Wehttam » 2018.01.17. 22:24

NAS-ról való lejátszáskor néha megáll a lejátszás majd tovább indul, de ez véletlenszerűen és nem mindegyik filmnél. A NAS a VTEN is UTP kábellel kapcsolódik a modemhez, a VTEN HDMI-vel a TV-hez.
Wehttam

HozzászólásSzerző: Ramones » 2017.12.28. 19:46

Yoda írta:
Ramones írta:...film nézés közben megáll a lejátszás és kis körbefutó körök jelzik a képernyőn a töltést...

Olyat nem láttam, hogy hálózatról és helyi lemezről is pufferolási gond lenne. Ha ez nem csak egy filmmel történik, hanem bármelyikkel, akkor mág a táp gyengeségét gondolnám, mint hibaforrást. Add be a szervizbe bevizsgálásra, ha valóban ez a hibajelenség! Ugye normálisan szellőző helyen van a készlék, nem lehet, hogy túlmelegszik?

Igen, szellőző helyen van. Azért köszönöm a help-et.
Ramones

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.12.28. 18:33

Ramones írta:...film nézés közben megáll a lejátszás és kis körbefutó körök jelzik a képernyőn a töltést...

Olyat nem láttam, hogy hálózatról és helyi lemezről is pufferolási gond lenne. Ha ez nem csak egy filmmel történik, hanem bármelyikkel, akkor mág a táp gyengeségét gondolnám, mint hibaforrást. Add be a szervizbe bevizsgálásra, ha valóban ez a hibajelenség! Ugye normálisan szellőző helyen van a készülék, nem lehet, hogy túlmelegszik?
Yoda

HozzászólásSzerző: Ramones » 2017.12.28. 17:13

Egyre gyakrabban előjön az a hiba, hogy film nézés közben megáll a lejátszás és kis körbefutó körök jelzik a képernyőn a töltést. Ezt követően 1-2 percig működik, majd ugyanaz a probléma, mint az előbb. Harmadjára már a kép is elsötétül. Merevlemez van csatlakoztatva, de hálózatról is ugyanez a helyzet!!! Kérlek próbálj segíteni! Mi lehet a hiba?
Ramones

HozzászólásSzerző: cukorszalon » 2017.09.22. 21:14

1. Igen külső tápos a merevlemez. (tehát akkor majd lesz egy Windows lemezkarbantartás)

2. ahogy leírtad pont úgy van , a sima DD5.1-et , DTS-t simán viszi , de DDP5.1-et nem sajnos
(ahogy elnézem elég drágák ezek a hdmi-s erősítők )
(létezik olyan hangfalrendszer (5.1 vagy 7.1 ) amiben már előre be van építve egy hdmi-s erősítő ? ...olyat képzeltem el magamnak...)

3. tényleg keverem a PLAY és az ENTER gombot , nem mindegy
PLAY-yel tényleg jó , játsssza az összes zenét a mappában :)

köszönöm a segítséget
cukorszalon

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.09.22. 17:12

1. A Windows lemezkarbantartóját engedd rá arra a lemezre! Ha a lemeznek nincs külső tápja, csak az USB-ről veszi az áramot, akkor adj neki tápot, vagy legalább egy Y-elosztóval két USB-portól engedd neki az áramot felvenni!
2. Ha kikapcsolod a HDMI hangot (letiltod), és továbbküldést állítasz be a Dolby Digital-nál, akkor sincs hang az optikán? Ha nincs, akkor gyűjthetsz egy HD-s erősítőre szerintem.
3. Nem ezt tanácsoltam. PLAY gombra lejátszási listát készít magának, és mindent lejátszik. Benne van a Terméktámogatás oldalon a Gyakran ismételt kérdések cikkben... Nem az ismétlést kell beállítanod, csak ENTER helyett PLAY gombbal indítani az első fájlt a mappában! Kijelölöd a listában, és PLAY gombot nyomsz.
Yoda

ElőzőKövetkező

Vissza: VTEN specifikus kérdések