VTEN lejátszási problémák

A VTEN egyedi hardverével (pl. processzor) és szoftverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye.

Re: VTEN lejátszási problémák

HozzászólásSzerző: cukorszalon » 2017.09.22. 13:27

először is köszönöm szépen a gyors és hasznos választ választ

1. NTFS fájlrendszer ,külső 2TB merevlemez (3,5")
Most kapcsoltam be a VTEN-t de már a mappák közti lépegetés közben 6x újraindult
........... egy óra múlva általában mindig jó , csak a VTEN bekapcsolása utáni egy óra ilyen idegesítő, aztán működik normálisan(érdekes)

2. hát sajnos hdmi bemenet nincs a házimozi erősítőjén , pedig azt vettem észre hogy mostanában nagyon sok angol nyelvű HD sorozatot ilyen DDP5.1 hanggal tesznek fel torrent oldalakra.
................Olyat nem tud véletlen a VTEN hogy a HD 5.1 (DDP5.1) hangot lekeverje sima 5.1 -re (AC-3) , és az szóljon optikai kábelen keresztül a házimozimon?

3. Nem használom a jukeboxot , mert sok idő mire betölti egy 2TB lemeznél
most ki akartam próbálni , hogy játsza-e folyamatosan a megkezdett zenés mappát , de már ahogy lépkedek a mappák közt jön az első probléma , vagyis még le se játszottam semmit és már 6x újraindult a VTEN
...........Kipróbáltam: beállítások----lejátszási mód----mindet ismétel ==> de így se jó sajnos, mindig csak azt a számot játssza ismételten a mappából amelyikkel indítottam ,vagy lejátssza azt a számot a mappából , de a következő számot már nem , csak ha nyomok rá egy play-t
cukorszalon

Re: VTEN lejátszási problémák

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.09.22. 11:49

cukorszalon írta:több problémám is van a VTEN-nel...

1. Valami gond van a forrással, ez a legvalószínűbb. Ha az USB-s lemez, akkor vélhetően sérült a fájlrendszer. Honnan játszol le? Ha lemezről, mi a fájlrendszer formátuma?
2. Amit bemásoltál, az látszólag sima AC3. Ha a DDP5.1 az a Dolby Digital Plus-t jelenti, akkor ne csodálkozz, HD-s hangot nem lehet optikán vagy koaxon továbbküldeni, csak HDMI-n. Nem a Popcornon, bármi máson sem, csak a HDMI szabvány elég gyors hozzá.
3. PLAY gombbal indítod az első zenefájlt, akkor végigjátsza az egész mappát... Vagy a zenei jukeboxot használod?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

VTEN lejátszási problémák

HozzászólásSzerző: cukorszalon » 2017.09.22. 10:54

Sziasztok :)
több problémám is van a VTEN-nel

1. Filmek lejátszása közben gondol egyet és újraindul ,van mikor egy film alatt 14x
Mi lehet a probléma ? Lassan 2 éve megvan a lejátszó , de ilyen nem volt sose.

2. Van egy (számomra) újfajta hangrendszer a DDP5.1 , amit optikai kábellel a házimozira nem küldi át 5.1-ben , csak ha beállítom dekódolásra az AC3-at a VPEN-en, de ilyenkor meg csak sztereóba szól a film. Ennyi infót találtam ,egy ilyen filmnek az audio adatairól

Audio
ID : 2
Format : E-AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_EAC3
Duration : 50mn 22s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Frame rate : 187.500 fps (256 spf)
Compression mode : Lossy
Stream size : 231 MiB (7%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Szerintetek van megoldás arra hogy a DDP5.1 hang úgy szóljon a házimozimon mint a régi megszokott DD5.1 vagy akár a DTS ?

3. Sokszor szeretnék zenét is lejátszani a VTEN-en , de kicsit fura hogy mindig egyesével kell hozzáadni a zeneszámokat a lejátszási listához.
nincs valami megoldás arra hogy folyamatosan játssza az épp megnyitott mappát ?
némelyik CUE fájllal ez sikerül , de nem mindegyiknél sajnos.(M3U nál meg esélytelen).meg ugye nem minden mappához töltenek ilyen fájlokat .

előre is köszönöm a hasznos válaszokat , ezekre a nem túl szakszerűen megfogalmazott kérdésekre :)
cukorszalon

Előző

Vissza: VTEN specifikus kérdések