Popcorn Hour A-210 + Apple Airport Extreme

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Popcorn Hour A-210 + Apple Airport Extreme

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.26. 11:50

simonzoli írta:...A-210-el működő hálózati TC meghajtó elérés VTEN-ben miért nem működik?

Valamit rosszul állítasz be, semmi különbség nincs a régebbi Popcornod és a VTEN között ilyen szempontból.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: simonzoli » 2017.03.26. 06:14

Yoda írta:...nem vennék D-Linket...Csak Synology-t javasolnék, az egy kifejezetten NAS gyártó cég, a világ legjobb NAS szoftverével!

Köszönöm, megfogadom tanácsodat, mert már meguntam a "nem teljesen egy adott célra szánt" eszközzel való konfigurációinak masírozását!

Arra van ötleted, hogy A-210-el működő hálózati TC meghajtó elérés VTEN-ben miért nem működik?
simonzoli

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.25. 18:20

simonzoli írta:...NAS-on tudja kezelni a NMJ-t?

Tudja, de nem vennék D-Linket, ha egy mód van rá. Az inkább háttértár, mint valódi NAS. Illetve sose vegyél olyan gyártótól semmit, ami se a processzor/RAM adatokat, se sebességadatot nem mer publikálni az oldalán. Bizonyos vagyok benne, számítógépet sem vennél úgy, hogy ezeket nem tudod. A NAS pedig egy számítógép, amit vélhetően több évre vesz a legtöbb ember. Csak Synology-t javasolnék, az egy kifejezetten NAS gyártó cég, a világ legjobb NAS szoftverével! De ne itt beszélgessünk egy adott NAS torrentezéséről, hanem annak a fórumán (pl. ITT)!
Yoda

HozzászólásSzerző: simonzoli » 2017.03.25. 08:57

Újabb fejezethez érkezett a Time Capsule vs. Popcorn Hour felállásom.
Ugyan mai napig tökéletesen működik az A-210-esem, de mivel találtam egy tök jó vételt gondoltam frissítek VTEN-re.
Az előző bejegyzésemben leírt beállításokkal gyorsan be is üzemeltem az új box-ot, de csalódnom kellett!
Semmi mást nem változtattam a konfigurációmon csak azt, hogy A-210 -» VTEN lett bekötve. Amikor megpróbálom megnyitni a hálózati tárhelyet feldobja a "felhasználónév" és "jelszó" megadási képernyőt és ezen nem tudok túljutni csak a jelszó beírásával (felhasználónévvel is próbáltam).
Több estém ment rá, hogy különböző konfigurációkkal próbáljam kommunikációra bírni őket, sikertelenül. Az hogy az újabb eszköz meg már nem kezeli a külső billentyűzetet sem segített a megoldásban.
SMB servert bekapcsoltam a VTEN-en így számítógéppel tudok másolni oda-vissza a két eszköz között, de hát nem ez a cél...

Az NMJ Jukebox funkciót sem tudtam a TC-al összehozni, valószínűleg jogosultsági probléma miatt (ezzel is játszadoztam nem keveset, szintén eredménytelenül).
A "beépített" torrent kliens meg valóban nagyon gyengécske és le is fagyott csomószor (VTEN-en is).

Mivel már amúgy is kezdtem kinőni a rendelkezésre álló 2TB-ot, plusz a fenti két hiányosság miatt is, arra jutottam, hogy végül csak hozzáadok egy NAS-t (D-Link DNS-320L) is az egyenlethez és akkor azon lesznek a filmek.
Még nem implementáltam az új eszközt mert van pár kérdésem amire választ keresek (NAS-on tudja kezelni a NMJ-t? Torrent kliens tapasztalatok NAS-on?...)
simonzoli

HozzászólásSzerző: simonzoli » 2016.01.10. 18:53

SIKERÜLT!
Abszolút lehetséges, hogy direktbe elérje a PopCorn a Time Capsule meghajtóját!
Mindkét eszközt visszaállítottam gyári beállításokra. A TC-n kezdtem azzal, hogy beállítottam a bázisállomás nevét és jelszavát majd az internetkapcsolatot. AirPort segédprogramban a lemezek fülön a "filemegosztás bekapcsolása" a titkosítás pedig eszközjelszóval (ami ugye a bázisállomás jelszava). Más beállítás erről az oldalról nem is kell.
A popcorn hálózati tárhelyek fülön "hozzáadás"
IP cím: (router címe) 10.0.1.1
Megosztott mappa: a TC meghajtójának a neve
Megosztás neve: (tetszőleges)
Felhasználónév: üresen kell hagyni!!!
Jelszó: bázisállomás jelszava
Ezek után egy mentés és már működik is!

Alig 2-3 nap googlizás és fórumozás kellett hozzá, de megérte!!! :lol:
simonzoli

HozzászólásSzerző: simonzoli » 2016.01.06. 15:21

Yoda írta:Egyébként – ahogy olvasom – a Time Capsule tud SMB-t, így azon keresztül elérhető lehet a Popcorn számára is a lemeze. Csak kapcsold be a beállításainál a megosztásnál, és állítsd be a WORKGROUP-ot.

Visszaállítottam a TC-t és Popit is gyári beállításokra, hogy előlről kezdjem:
    1, a TC a meghajtót látom és fiókkal el is érem a gépemről
    2, airport utilityben be van kapcsolva a fájmegosztás és lemezek megosztása WAN által
    3, DHCP foglalásnál hozzáadtam a popit MAC címmel és ezt az IP-t a popin is beállítottam
    4, rendszerbállításokban is be van állítva a file megosztás és a SMB is (itt a megosztott mappák közé nem tudok felvenni a TC-ről egy mappát sem, nem is tudom, hogy ez kell-e hozzá)

A hálózati tárhelyek hozzáadásánál továbbra sem látja a WORKGROP-ot mint amikor a SMBup programot használtam. Manuálisan is próbáltam beírni, de a több tucadik próbálkozásnál azt elvetettem, hogy majd kitalálom a fejből az elérési útvonalat.
simonzoli

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.06. 11:06

simonzoli írta:...de amíg ezeket nem sikerült megoldani, nincs értelme.

A Time Capsule-nak nincs értelme. Viccesen drága és buta dolog. Egy Synology NAS-t javasolnék helyette mielőbb. Azon lehet torrentezni is rendesen, a Popcornon nem leszel a torrnettel elégedett.
Egyébként – ahogy olvasom – a Time Capsule tud SMB-t, így azon keresztül elérhető lehet a Popcorn számára is a lemeze. Csak kapcsold be a beállításainál a megosztásnál, és állítsd be a WORKGROUP-ot.
Yoda

HozzászólásSzerző: simonzoli » 2016.01.05. 23:37

Sziasztok!

Én egy kicsit még tovább szeretném "feszíteni" a húrt.
Szeretem az Apple termékeket így kézenfekvő volt, hogy megpróbálom az A-210-est összehozni a Apple Time Capsule 2TB-os háttértárával. Nem tudtam, hogy mibe vágom a fejszémet...
Egy fél napomba került (fórumok és youtube), hogy beállítsam a tárolón, hogy mekkora részt szánok a biztonsági mentéseknek és mekkora maradjon tárolási kapacitásnak. A nap második felében próbáltam megtalálni a Popcornról ezt a meghajtót. Ahogy másoknál is olvastam csak NFS server látszott, de azon belül nem talált semmit. Végül ez a cíkk segített (http://popcornhour.hu/?oldal=termektamogatas&cikkid=127) és kezdtem el megérteni ezt a SAMBA dolgot. Ezzel csak az a baj most, hogy a popi a macbookomon kersztül éri el a háttértárat, így annak is mennie kell folyamatosan használat közben. Gondoltam ezzel a kompromiszummal még együtt tudok élni, de akkor miután átmásoltam a filmeket a megfelelő helyre és be szerettem volna a Jukeboxot állítani az is akadályba ütközött. (Fail to creat database)
Sikerült már valakinek az említett két eszközt együttműködésre bírnia? A következő lépés a torrentkliens lesz, de amíg ezeket nem sikerült megoldani, nincs értelme.
simonzoli

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.06.14. 10:26

Tehát a Mac-et sem találja meg SMB-n a Popcorn, nem csak a külső lemezt? A munkacsoport neve jó?
Yoda

HozzászólásSzerző: bestyen » 2011.06.10. 23:21

Mac-en be van már kapcsolva az smb és a Mac-ről is tudok csatlakozni az smb-s winyóra, de a popcorn az istennek se akarja felismerni. Még ha kézzel írom be az IP-t akkor se. Egyszerűen nem értem mi lehet a baj.
bestyen

Következő

Vissza: Hálózati csatlakozás, elérés (UPnP, DLNA, NAS)